Zmiany lokatorskie

Indywidualny
projekt mieszkania

Idealne mieszkanie to takie, które w stu procentach odpowiada naszym potrzebom. Każdy z nas jest inny i czegoś innego oczekuje od własnego M, dlatego poza różnorodną i bogatą ofertą przemyślanych i funkcjonalnych mieszkań stwarzamy możliwość dokonywania zmian lokatorskich.

Dla wygody i bezpieczeństwa naszych Klientów została opracowana poniższa procedura, która krok po kroku
przeprowadzi Państwa przez cały proces dokonywania zmian lokatorskich:

1. ZBIERZ INFORMACJE

Aby przygotować się do wprowadzania zmian w swoim mieszkaniu, w pierwszej kolejności należy poprosić swojego opiekuna z biura sprzedaży osobę o udostępnienie rzutu mieszkania wraz z naniesionymi projektami instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej oraz projektem architektury, to komplet użytecznych informacji.

2. PRZEMYŚL SWOJE POTRZEBY

Przeanalizuj swoją codzienną rutynę. Pomocne jest także przemyślenie, jakie rozwiązania sprawdzają się w obecnym domu, a jakie okazały się mało funkcjonalne. Przydatne jest również wrysowanie w plan mieszkania koncepcji rozmieszczenia mebli. Ich ustawienie może bowiem pomóc funkcjonalnie rozmieścić na przykład punkty elektryczne czy grzejniki.

3. NANIEŚ ZMIANY NA PLAN

Sprawdź, czy obecny układ mieszkania oraz rozmieszczenie instalacji jest zgodne z Twoimi potrzebami. Jeśli nie, na planie mieszkania zaznaczcie zmiany, jakie chcesz wprowadzić. Pamiętaj, że zmiany lokatorskie są związane z koniecznością ponoszenia pewnych kosztów, dodatkowe punkty elektryczne, wznoszenie ścian działowych itp. to elementy, które będą podlegać wycenie. Koszty będą wyższe, jeśli zmiany będą wprowadzane na późnym etapie budowy. Z tego względu rozsądne jest optymalizowanie zarówno ilości jak i terminu wprowadzania zmian.

4. UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

Skontaktuj się z nami i umów na pierwsze spotkanie podczas którego omówimy propozycje zmian w projekcie mieszkania.

5. SPOTKAJ SIĘ Z EKSPERTEM

Jeśli zmian do wprowadzenia będzie sporo, albo niektóre z nich będą wymagały omówienia i doprecyzowania, nasz przedstawiciel poprosi o krótkie spotkanie w naszym biurze sprzedaży. Podczas tego spotkania można skorzystać z porady lub zadać pytanie techniczne. Po zaakceptowaniu projektu zmian lokatorskich zostanie on przesłany do wyceny. Zakończenie tego etapu oznacza, że wprowadzenie kolejnych zmian nie będzie już możliwe. Dlatego, zanim zaakceptujesz projekt upewnij się, że jest on ostateczny i w pełni odpowiada Twoim oczekiwaniom.

6. ZAAKCEPTUJ WYCENĘ

Drogą mailową otrzymasz wycenę proponowanych zmian. Prosimy o zaakceptowanie jej w przeciągu 5 dni roboczych. Po tym okresie postęp budowy może być na tyle duży, że wpłynie na wycenę projektu.

7. PODPISZ ANEKS LUB ZLECENIE

Po zaakceptowaniu kosztów zmian, zostaniesz poproszony przez Sprzedawcę o podpisanie aneksu do umowy. Jeśli umowa była zawierana notarialnie, aneks także będzie podpisywany w takiej formie, co wiąże się z dodatkowym kosztem w wysokości ok. 250 zł.

8. CZEGO NIE MOŻNA ZMIENIAĆ

Wprowadzane przez Państwa zmiany nie mogą:

  • ingerować w konstrukcję budynku czy wygląd elewacji,
  • zmieniać położenia pionów instalacyjnych,
  • zmieniać położenia oraz wielkości okien.

9. TERMINY I KOSZTY

Należy pamiętać, że cały proces zmian potrwa 1-2 m-ce. Bierze w nim udział wielu specjalistów, m.in. architekt, projektanci poszczególnych branż, wykonawca czy inspektor nadzoru. Koszty wprowadzenia zmian są wyliczane indywidualnie dla każdego Klienta, zależą od ich ilości, specyfiki oraz zaawansowania budowy. Informacje odnośnie szacunkowych kosztów poszczególnych elementów zmian są dostępne w biurze sprzedaży i może się okazać, że w zależności od realizowanej inwestycji będą różne (ustala je bowiem generalny wykonawca).

Newsletter

Nasi partnerzy

Lista ofert: -/-

Schowek

Lista mieszkań: -/-
Lista ofert: -/-
Wybierz osiedle